Partnerzy
Dane fundacji
Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa
 

ul. Chłodna 3,
00-891 Warszawa

Tel. 606-112-000 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS 0000056217
NIP 113-22-76-768
 
Konta Bankowe
 Statutowe
32 1050 1054 1000 0022 5389 1267
Gospodarcze 
80 1050 1054 1000 0022 5772 7723
 

COBRA (19)

środa, 29 czerwiec 2016 14:11

COBRA OZNACZENIE

Napisał

OZNACZENIE

W celu identyfikacji poszczególnych konfiguracji urządzenia gaśniczego Coldcut COBRA dokonano podziału ze względu na:

1. Wydajność wody:

  • 30 litrów na minutę
  • 60 litrów na minutę

2. Sposobu napędzania pompy wodnej:

  • P - silnik lub silniki benzynowe
  • B - pasek zębaty
  • D - silnik Diesel
  • H - silnik olejowy
  • HLS - silnik olejowy dostarczany wraz z pompą olejową i całym niezbędnym zestawem hydraulicznym
  • System Coldcut COBRA przygotowany do zasilania z przystawki przekazania mocy za pomocą wału napędowego nie jest opisany na końcu żadną literą alfabetu i posiada jedynie symbol np. C360.

PRZYKŁADOWE OZNACZENIE

COBRA C360P, gdzie:

C - oznacza COBRA;

3 - oznacza ciśnienie robocze 300 bar;

60 - oznacza wydajność 58 l/min;

P - oznacza napęd silnikiem bądź silnikami benzynowymi

środa, 29 czerwiec 2016 13:32

PIPE CUTTER COBRA

Napisał

Pipe Cutter COBRA

 

Przystawką Pipe Cutter możesz ciąć rury i odcinać pokrywy silosów przy pomocy metody zimnego cięcia strumieniem wody i ścierniwa w relatywnie krótkim okresie czasu. Tego nie potrafi żadna innametoda! Praktycznie wszelkie średnice da się ciąć a czas cięcia zależy tylko od grubości i średnicy rury (silosu).

Dysza przystawki Pipe Cutter porusza się wzdłuż podwójnego nieiskrzącego łańcucha, który pełni rolę prowadnicy , łańcuchy mocujemy bezpośrednio na rurze czy silosie.

Przystawka Pipe Cutter napędzana jest silnikiem hydraulicznym zasilanym w olej przez istniejącą instalację hydrauliczną, lub dodatkowy moduł zasilający (z pompą olejową) dostarczany przez coldcut™ systems. Pełne sterowanie podawaniem tnącego prądu wody odbywa się manualnie z pulpitu sterowania lub za pomocą pilota lancy COBRA (drogą radiową), natomiast prędkość posuwu dyszy tnącej kontrolujemy poprzez oddzielny Joystick sterujący.

Przystawka może być używana zarówno do ratownictwa jak i prewencyjnie.

środa, 29 czerwiec 2016 13:31

POMPA PIANY COBRA

Napisał

Pompa Piany COBRA

 

Coldcut™ Cobra może zostać wyposażona w Pompę Piany opartą o podwójny tłok napędzany wodą. Dzięki temu możliwe jest dozowanie detergentów:

w celu wytworzenia piany, w celu obniżenia napięcia powierzchniowego wody (podczas gaszeniu materiałów hydrofobowych - trudno nasiąkliwych), w celu zmycia plam oleju czy w celu wykonania chemicznej lub biologicznej dekontaminacji.

Pompa Piany sterowana jest z poziomu lancy za pomocą pilota (drogą radiową) i / lub z pozycji pulpitu sterowania, w zależności od wyboru modelu urządzenia COBRA. Dozowanie następuje automatycznie i jest bardzo precyzyjne, co wyklucza wszelkie straty detergentu.

Przystawka może być używana zarówno do ratownictwa jak i prewencyjnie.

środa, 29 czerwiec 2016 13:30

RAMA TNĄCA COBRA

Napisał

Rama Tnąca COBRA

 

Przystawką Cutting Frame możesz wycinać w krótkim okresie czasu otwory ewakuacyjne i wziernikowe korzystając z zimnej metody cięcia strumieniem wody i ścierniwa. Wielkość otworu zależy od rozmiarów prowadnicy, która może zostać dostarczona w różnych wielkościach i kształtach (na zamówienie klienta) i jest składana modułowo.

Dysza tnąca przystawki Cutting Frame zamocowana jest na szynie zębatej prowadnicy i napędzana jest silnikiem hydraulicznym zasilanym w olej przez istniejącą instalację hydrauliczną, lub dodatkowy moduł zasilający (z pompą olejową) dostarczany przez coldcut™ systems. Pełne sterowanie podawaniem tnącego prądu wody odbywa się manualnie z pulpitu sterowania lub za pomocą pilota lancy COBRA (drogą radiową), natomiast prędkość posuwu dyszy tnącej kontrolujemy poprzez oddzielny Joystick sterujący.

Cutting Frame przyśpiesza dotarcie do uwięzionych ludzi, zablokowanych pomieszczeń a także w celu powzięcia informacji, co do sytuacji wewnątrz. Przystawka może być używana zarówno do ratownictwa jak i prewencyjnie.

środa, 29 czerwiec 2016 13:29

COLD TAP COBRA

Napisał

Cold Tap COBRA

 

Cold Tap to nowe, rewolucyjne narzędzie służące do usuwania łatwopalnych, niebezpiecznych gazów i cieczy z cystern, zbiorników, rurociągów itp.

Cold Tap to bezpieczna, w pełni „zimna” metoda usuwania niebezpiecznych gazów oraz cieczy, pozwala na wycięcie otworu (o średnicy zgodnej ze średnicą głowicy tnącej) w cysternie, zbiorniku czy rurociągu i bezpieczne przepompowanie zawartości poprzez wąż ssawny podłączony z jednej strony do przystawki Cold Tap a z drugiej do przygotowanego zbiornika docelowego.

Cold Tap zapewnia największe możliwe bezpieczeństwo zarówno dla ludzi jak i środowiska. to przystawka, która może być używana zarówno do ratownictwa jak i prewencyjnie.

środa, 29 czerwiec 2016 13:27

PRZYSTAWKI I AKCESORIA

Napisał

Przystawki i Akcesoria

 

ColdCut Cobra® oferuje różne przystawki, które sprawią, że urządzenie jest wszechstronne i uniwersalne a Twoje działania będą jeszcze bezpieczniejsze. Wśród nich znajdziesz akcesoria pozwalające opróżnić cysternę z niebezbiecznych gazów i płynów, pozwolą wykonać otwór spustowy w rurach gazowych czy zbiornikach paliwa i ułatwią otwieranie kadłuba statku czy samolotu. Pozwolą też wykonać otwór ewakuacyjny czy wziernikowy w każdej konstrukcji.

Nowa przystawka to prądownica pozwalająca na dogaszenie zarzewi w standardowy sposób (np. w celu dogaszenia po użyciu lancy COBRA).

środa, 29 czerwiec 2016 11:47

COBRA C330 D FRAME (W RAMIE NOŚNEJ)

Napisał

COBRA C330 D Frame (w ramie nosnej)

 

Technika gaszenia Coldcut™ COBRA łączy w sobie właściwości chłodzące strumienia mgły wodnej z właściwościami cięcia i penetracji mieszaniną wody i ścierniwa.

COBRA C330 D frame marine unit została zaprojektowana na potrzeby marynarki wojennej oraz innych jednostek morskich, portowych i stoczniowych. Urządzenie produkowane jest głównie ze stali nierdzewnej, posiada wysoką klasyfikację IP, jest odporne na bardzo duże wstrząsy i przeciążenia, przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych, co umożliwia ekspozycję i pracę w najtrudniejszych warunkach morskich.

Urządzenie jest nowoczesnym systemem gasząco tnącym o wydajności nominalnej 26 litrów/min zasilanym czterocylindrowym dwusuwowym silnikiem diesla. Podzespoły osadzono w nierdzewnej ramie nośnej, zwarta zabudowa o niewielkich rozmiarach czyni urządzenie najbardziej mobilnym z dotychczas proponowanych, pozwalając w razie konieczności na transport zarówno drogą wodną, lądową jak i powietrzną oraz na łatwe i bezpieczne przemieszczanie między poszczególnymi środkami transportu.

Urządzeniem można sterować bezpośrednio z pozycji lancy (odpowiednimi dźwigniami spustowymi) za pomocą sygnałów wysyłanych drogą kablową lub z pozycji pulpitu sterowania. C330 D frame marine unit jest wszechstronnym uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym zastosowanie szerokiej gamy dodatkowych akcesoriów ColdCut™ Systems.

 

środa, 29 czerwiec 2016 11:39

COBRA C360 D FRAME (W RAMIE NOŚNEJ)

Napisał

COBRA C360 D Frame (w ramie nośnej)

 

Technika gaszenia Coldcut™ COBRA łączy w sobie właściwości chłodzące strumienia mgły wodnej z właściwościami cięcia i penetracji mieszaniną wody i ścierniwa.

COBRA C 360 D frame jest ciężkim urządzeniem gasząco tnącym o wydajności nominalnej 58 litrów/min zasilanym czterocylindrowym silnikiem diesla. COBRA C 360 D frame została zaprojektowana do autonomicznej pracy. Zestaw zamontowany jest w nierdzewnej ramie nośnej z własnym zbiornikiem wody, co czyni urządzenie mobilnym, pozwalając w razie konieczności na łatwe przemieszczenie zarówno transportem lądowym jak i wodnym. Możliwy transport powietrzny ciężki.
 
Urządzeniem można sterować za pomocą pilota bezprzewodowego zamocowanego w lancy lub z pozycji pulpitu sterowania.
COBRA C 360 D frame jest wszechstronnym uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym zastosowanie szerokiej gamy dodatkowych akcesoriów ColdCut™ Systems.
Zestaw jest maszyną w pełni gotową do autonomicznej pracy.

 

środa, 29 czerwiec 2016 11:34

COBRA C330 P FRAME (W RAMIE NOŚNEJ)

Napisał

COBRA C330 P Frame (w ramie nośnej)

Technika gaszenia Coldcut™ COBRA łączy w sobie właściwości chłodzące strumienia mgły wodnej z właściwościami cięcia i penetracji mieszaniną wody i ścierniwa.

COBRA C330 P frame jest urządzeniem gasząco tnącym o wydajności nominalnej 28l/min zasilanym jednym czterosuwowym silnikiem benzynowym. COBRA C330 P frame została zaprojektowana do autonomicznej pracy. Zestaw zamontowany jest w nierdzewnej ramie nośnej z własnym zbiornikiem wody, małe rozmiary czynią urządzenie mobilnym, pozwalając w razie konieczności na łatwe przemieszczanie zarówno transportem lądowym, wodnym jak i powietrznym.

Urządzeniem można sterować za pomocą pilota bezprzewodowego zamocowanego w lancy lub z pozycji pulpitu sterowania.

COBRA C330 P frame jest wszechstronnym uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym zastosowanie szerokiej gamy dodatkowych akcesoriów ColdCut™ Systems..

Zestaw jest maszyną w pełni gotową do autonomicznej pracy.

 

środa, 29 czerwiec 2016 11:29

COBRA C360 P FRAME (W RAMIE NOŚNEJ)

Napisał

COBRA C360 P frame (w ramie nośnej)

 

Technika gaszenia Coldcut™ COBRA łączy w sobie właściwości chłodzące strumienia mgły wodnej z właściwościami cięcia i penetracji mieszaniną wody i ścierniwa.

COBRA C360 P frame jest urządzeniem gasząco tnącym o wydajności nominalnej 56 l/min zasilanym dwoma czterosuwowymi silnikami benzynowymi. COBRA C 360 P frame została zaprojektowana do autonomicznej pracy. Zestaw zamontowany jest w nierdzewnej ramie nośnej z własnym zbiornikiem wody, małe rozmiary czynią urządzenie mobilnym, pozwalając w razie konieczności na łatwe przemieszczenie zarówno transportem lądowym, wodnym jak i Powietrznym.

Urządzeniem można sterować za pomocą pilota bezprzewodowego zamocowanego w lancy lub z pozycji pulpitu sterowania.

Po szybkiej zmianie dyszy wylotowej w lancy urządzenie może pracować z wydajnością 28 litrów/min.

COBRA C 360 P frame jest wszechstronnym uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym zastosowanie szerokiej gamy dodatkowych akcesoriów ColdCut™ Systems.

Zestaw jest maszyną w pełni gotową do autonomicznej pracy.

 

Strona 1 z 2
 
Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa
Copyright © 2013 |  EDURA.PL  | Polityka Prywatności

Nasza strona korzysta z plików „cookie”. Dzięki plikom „cookie” korzystanie ze stron internetowych jest łatwiejsze i przyjemniejsze a ich zawartość – teksty, zdjęcia, ankiety, sondy, ale również reklamy – jest lepiej dopasowana do oczekiwań i preferencji każdego użytkownika. By dowiedzieć się więcej odwiedż naszą stronę Polityka Prywatności.

  Akceptuję pliki "cookie" z tej strony.
EU Cookie Directive Module Information