Partnerzy
Dane fundacji
Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa
 

ul. Chłodna 3,
00-891 Warszawa

Tel. 606-112-000 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS 0000056217
NIP 113-22-76-768
 
Konta Bankowe
 Statutowe
32 1050 1054 1000 0022 5389 1267
Gospodarcze 
80 1050 1054 1000 0022 5772 7723
 
Administrator

Administrator

W tegorocznych Światowych Igrzyskach Policjantów i Strażaków (World Police and Fire Games), które odbyły się w sierpniu w Los Angeles udział wzięło około 12 tysięcy zawodników z 70 krajów rywalizujących w 67 dyscyplinach, co pokazuje rangę tej imprezy. Nasi zawodnicy w składzie: mł. kpt. Michał Barczyk z JRG 2 KM PSP Warszawamł. asp. Adam Ojrzyński z JRG 6 KM PSP Łódź uzyskali następujące rezultaty:

- Srebrny Medal w siatkówce plażowej, w której rywalizowało 18 par. W drodze do finału wygrali 8 spotkań z reprezentacjami Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Hawajów, Kanady, Chin, Rosji oraz Łotwy. Przegrywając tylko z policjantami z Moskwy (21:19, 21:17).

- Brązowy Medal w halowych dwójkach siatkarskich przegrywając tylko dwa mecze, jeden z reprezentacją policji z Łotwy, drugi z policjantami z Rosji. W drodze po trzecie miejsce wygrali mecze z reprezentantami Chin, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Brazylii.

- 4-te miejsce w siatkówce halowej 6-cio osobowej. Tworząc reprezentację Polski ze strażakami z CS PSP w Częstochowie oraz z woj. śląskiego. Po meczach grupowych nasza drużyna awansowała do ćwierćfinału, gdzie pokonała Brazylię 2:1, w półfinale ulegając  policjantom z Tatarstanu (Rosja), a w meczu o trzecie miejsce, po bardzo zaciętej walce przegrywając z policjantami z Moskwy (26:24, 25:23).

Na uwagę zasługuje fakt, że nasza młoda drużyna (24 i 26 lat) w każdych kolejnych mistrzostwach osiąga lepsze rezultaty w siatkówce plażowej (5 miejsce w 2013 oraz 4 miejsce w 2015 roku).

Szczególne podziękowania kierujemy do wspierających drużynę firm, bez których ten wyjazd byłby niemożliwy:

Foamax
Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa EDURA
Jas Technologie
Kadimex
Magnor
Noma 2
Protect Tadeusz Cisek i Wspólnicy

Schrack Seconet Polska
Supron 3
Strażak Żmuda & Jabłoński
Szczęśniak Pojazdy Specjalne

Zamet Głowno

wtorek, 08 listopad 2016 13:07

Polski Instytut Odszkodowań

 

Polski Instytut Odszkodowań (PIO) to firma założona z udziałem wyłącznie polskiego kapitału. PIO współpracuje z ekspertami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa ubezpieczeniowego i likwidacji szkód. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie i nie jest to przypadek – w stolicy mają swoje centrale niemal wszystkie duże towarzystwa ubezpieczeniowe, co ułatwia nam prowadzenie spraw naszych Klientów.

Odszkodowania wypłacane przez towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej nie odpowiadają rozmiarom rzeczywiście poniesionej szkody i trudno je nazwać zadośćuczynieniem za doznaną krzywdę. Misją Polskiego Instytutu Odszkodowań jest propagowanie wiedzy o prawach osób ubezpieczonych, Poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i w innych okolicznościach. 

Bez żadnych opłat wstępnych pomagamy zarówno osobom Poszkodowanym, jak i ich najbliższym, służąc fachową wiedzą i doświadczeniem w zakresie uzyskania możliwie najwyższych świadczeń za szkody majątkowe i osobowe (związane z utratą zdrowia lub życia). Dzięki współpracy z doświadczonymi adwokatami, radcami prawnymi i lekarzami – orzecznikami pomagamy Poszkodowanym w uzyskaniu należnego i satysfakcjonującego odszkodowania, reprezentując interesy Klientów także w postępowaniu sądowym.

 

Nasi KLIENCI to POSZKODOWANI:

 • w wypadkach komunikacyjnych (kierowcy, pasażerowie, piesi i rowerzyści, którzy sami nie byli sprawcami wypadku),
 • w wypadkach podczas prowadzenia prac rolnych,
 • w wypadkach przy pracy, za które odpowiedzialność ponosi pracodawca oraz Poszkodowani z powodu chorób zawodowych.

·         Nasi KLIENCI to również POSZKODOWANI:

 • w wyniku błędu medycznego,
 • w wyniku prowadzenia prac górniczych, budowlanych, archeologicznych i związanych z pozyskiwaniem surowców budowlanych itp.,
 • w wyniku poślizgnięcia na śliskiej lub wyboistej nawierzchni lub upadku z niezabezpieczonych prawidłowo schodów, pochylni, balkonów itp.,
 • w wyniku odpadnięcia części budynków lub instalacji, konarów drzew, słupów energetycznych itp.,
 • w wyniku posadowienia na działkach budowlanych lub siedliskowych: słupów elektrycznych, linii przesyłowych, gazociągów, rurociągów wodnych i kanalizacyjnych, światłowodów, itp. (bez zgody właściciela nieruchomości),
 • w wyniku utraty lub zniszczenia mienia, w okolicznościach, za które sami Poszkodowani nie ponoszą winy,
 • w wyniku niekorzystnego stanowiska towarzystwa ubezpieczeniowego, dotyczącego np. wysokości odszkodowania,
 • w wyniku pobrania przez Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie opłat likwidacyjnych lub świadczeń wykupu.

 

Nasi KLIENCI to również BLISCY:

·         tych wszystkich, którzy ponieśli śmierć we wszystkich wymienionych wyżej przypadkach, a nie byli ich sprawcami.

Jak działamy

Jesteś ofiarą wypadku? Każdemu należy się odszkodowanie, adekwatne do poniesionej straty. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy i poznaj dokładną wycenę kwoty odszkodowania, którą możesz uzyskać. To wszystko bez ryzyka i ponoszenia dodatkowych kosztów. Nasi eksperci wezmą Twój los w swoje ręce. Zero opłat, 100% szansy na zadośćuczynienie

Wesprzemy Cię na żmudnej drodze dochodzenia należnego Ci odszkodowania. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w pomaganiu Poszkodowanym. Konsultacja specjalistów za 0 złotych! Przeanalizujemy Twoją sprawę, przejrzymy dokumenty, za Twoją zgodą będziemy Cię reprezentować w kontaktach z towarzystwem ubezpieczeniowym. Nie poniesiesz jakichkolwiek opłat, a jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy Cię reprezentować w postępowaniu sądowym. Razem przejdziemy drogę po adekwatne do straty zadośćuczynienie.

Postępowanie przedsądowe

Powierzyłeś nam swoje problemy? Eksperci PIO zajmą się załatwieniem wszystkich formalności. Aby uzyskać dla Ciebie satysfakcjonujące odszkodowanie, zajmiemy się zgromadzeniem, przygotowaniem i uporządkowaniem obszernej dokumentacji (zwłaszcza w przypadkach prowadzenia postępowania przed sądem). Nasi prawnicy posiadają niezbędne doświadczenie w likwidacji szkód ubezpieczeniowych, tj. w uzyskaniu należnych odszkodowań w postępowaniach przedsądowych i procesowych.

Co zyskujesz?

Kancelaria prawnicza poprowadzi za Ciebie korespondencję z towarzystwem ubezpieczeniowym (wszystko bez wstępnych opłat, w ramach umowy z Polskim Instytutem Odszkodowań).

W większości przypadków, w których Twoje prawo do odszkodowania nie budzi wątpliwości, już samo przejęcie sprawy przez PIO sprawia, że towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają należne odszkodowania bez zbędnej zwłoki.

Postępowanie sądowe

Jeśli jednak towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci odszkodowania w kwocie, która będzie Cię satysfakcjonować, powtórnie przeanalizujemy dokumentację i jeśli uznamy, że postępowanie sądowe ma szanse powodzenia, to nasi prawnicy opracują w Twoim imieniu wszystkie niezbędne pisma procesowe. Przed sądem będzie Cię reprezentować profesjonalny i doświadczony prawnik. Ułatwimy Ci żmudną drogę sądową!

Nasze wynagrodzenie

Polski Instytut Odszkodowań pobiera wynagrodzenia tylko w przypadku uzyskania przez Ciebie odszkodowania, w wyniku postępowania przedsądowego lub sądowego prowadzonego przez naszą kancelarię prawniczą.

Wypadki komunikacyjne, wypadki w miejscu pracy, wypadki w rolnictwie oraz wypadki na chodniku. Niezależnie czy były to wypadki śmiertelne, czy tylko spowodowały uszczerbek na zdrowiu lub szkody majątkowe, za tego typu przykre zdarzenia należy się odszkodowanie lub zadośćuczynienie.

Odniosłeś szkodę w wypadku nie będąc jego sprawcą? Bez znaczenia czy byłeś kierowcą czy pasażerem, pieszym czy rowerzystą – należy Ci się odszkodowanie. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami i będziemy Cię reprezentować do momentu uzyskania należnego odszkodowania.

Wypadek w gospodarstwie rolnym obniżył Twoje przychody? Odzyskaj odszkodowanie, aby zmniejszyć poniesione straty. Nasi specjaliści pomogą Ci przegonić czarne chmury znad Twojego gospodarstwa. Przyszedł czas urodzaju i lepszego jutra! 

Nasi prawnicy pomogą Ci odzyskać odszkodowanie za nieszczęśliwy wypadek w pracy lub uszczerbek na zdrowiu, wynikający z choroby zawodowej. Zadośćuczynienie i odszkodowanie pozwolą Ci odzyskać stracony czas, kiedy byłeś niezdolny do pracy. 

Zimą jesteśmy szczególnie narażeni na poślizgnięcie się na śliskiej lub wyboistej nawierzchni. Odszkodowania, które uzyskujemy obejmują także upadki z niezabezpieczonych prawidłowo schodów, pochylni, balkonów itp. 

Żadne pieniądze nie zrekompensują Ci śmierci bliskiej osoby. Jeśli jesteś rodziną osoby zmarłej potrzebujesz zabezpieczenia materialnego, które pozwoli Ci normalnie żyć. Pomożemy uzyskać dla Ciebie rentę, zadośćuczynienie oraz inne świadczenia. 

Doznałeś trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku pomyłki lekarza? Jeden mały błąd może rzutować na całym Twoim życiu. Droga do uzyskania odszkodowania za błąd medyczny nie musi być wcale długa. Przejdziemy ją z Tobą od początku do końca i pomożemy uzyskać adekwatne do uszczerbku odszkodowanie.

 

KONTAKT:

Tel. 728-712-920 Andrzej Szymański

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 
wtorek, 14 czerwiec 2016 12:55

Nagrody i wyróżnienia EDURA 2016

Nagrody i wyróżnienia przyznane na targach EDURA 2016 

WYRÓŻENIA XI Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA 2016 za produkty w kategorii:

POJAZDY POŻARNICZE - SPECJALNE

·         Firma REX  za turbinowy system gaśniczy THJ-MODULE

·         Firma ARKOM PS za lekki samochód dowodzenia i łączności na podwoziu Iveco

·         PRZEDSIĘBIORSTWO SPECJALISTYCZNE bocar za ciężki samochód ratownictwa chemicznego 

OCHRONA I UZBROJENIE OSOBISTE STRAŻAKA 

·         DEVA POLAND za Buty specjalne strażackie HAIX FIRE EAGLE 

SPRZĘT GAŚNICZY, RATOWNICZY I WSPOMAGAJĄCY AKCJE

·         FIRE-MAX za agregat proszkowy AP250 zdalnie sterowany

·         LUBAWA za ubranie specjalne COBRA z wpinaną uprzężą asekuracyjną

·         Firma MAKROS - Piotr Węgrzynowski za drabinę ratowniczą trzyosobową, dwuprzęsłowa wysuwana liną TYP ZS 2100/3 

ZABEZPIECZENIA PRZECIWPOŻAROWE OBIEKTÓW

·         SUPO CERBER za dyszę, mgłową, niskociśnieniową, zamkniętą DM2

 Nagrody XI Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA 2016 za produkty w kategorii:

POJAZDY POŻARNICZE – GAŚNICZE

·         SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne za Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu IVECO EUROCARGO

·         Przedsiębiorstwo Specjalistyczne bocar za ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MERCEDES-BENZ 

POJAZDY POŻARNICZE – SPECJALNE

·         FIRE-MAX za Samochód specjalny, drabina pożarnicza MAGIRUS - najwyższa na świecie drabina pożarnicza 

OCHRONA I UZBROJENIE OSOBISTE STRAŻAKA

·         Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego w Kaliszu za Hełm strażacki Calisia Vulcan Max typ CV 104 ze zintegrowaną               kamerą termowizyjną

·         DRÄGER Safety Polska za Dräger FPS-COM 7000-jednostka komunikacyjna 

SPRZĘT GAŚNICZY, RATOWNICZY I WSPOMAGAJĄCY AKCJE

·         SZULC Sprzęt ratowniczy i szkolenia za Nosze HAZMAT

·         SUPRON 1 za kamery termowizyjne Seria-K dla Straży Pożarnych 

LIKWIDACJA SKUTKÓW KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH

·         SZYBICKI Sprzęt i Zabudowy Pojazdów Specjalistycznych Waldemar Szybicki za AQUARIWA mobilny system zapór               przeciwpowodziowych 

Wyróżnienie specjalne

·         dla grupy instruktorów CFBT – Polska za szkolenia pożarów wewnętrznych 

Wyróżnienie  Klubu Generalskiego Państwowej Straży Pożarnej za innowacyjność rozwiązań prezentowanych produktów

·         firma WISS Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska Białej. 

Nagrody za aranżację stoisk targowych

MEDALE EDURA 2016
za rozmach prezentacji targowej:

·         FIRE-MAX Sp. z o.o. – Warszawa (F-7, ZF-5)

·         MOTO-TRUCK Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Leszek Chmiel – Kielce (ZF-42)

·         PROTEKT Grzegorz Łaszkiewicz – Łódź / BEZALIN S.A. - Bielsko-Biała / SZULC Sprzęt ratowniczy i szkolenia – Łódź             (G-2)

·         STEO Sp. z o.o. – Warszawa (ZF-6)

·         WAWRZASZEK - Inżynieria Samochodów Specjalnych Sp. z o.o. SKA - Bielsko-Biała (ZF-2) 

MEDALE EDURA 2016
za połączenie elegancji i nowoczesności w aranżacji stoiska:

·         DELTA SERVICE Stanisław Echliczuk, Iwona Kuziuk, Robert Wargenau Spółka Jawna – Zielonka (F-28)

·         DEVA Poland Sp. z o.o. – Cieszyn (F-43)

·         Dräger Safety Polska Sp. z o.o. – Katowice (F-33, ZF-47)

·         Honeywell Safety Products Polska Sp. z o.o. –  Łódź (F-39)

·         HORPOL Sp. z o.o. - Stara Iwiczna (F-12)

 

 
środa, 06 kwiecień 2016 12:37

Patronat

MINISTER WSPIERA EDURĘ

 

Mariusz Błaszczak
honorowym patronem wystawy

Mariusz Błaszczak, 
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, 
źródło:www.mswia.gov.pl

XI Międzynarodowa Wystawa Ratownictwa i Technika Przeciwpożarowa EDURA cieszy się dużym uznaniem
nie tylko w środowisku strażaków czy służb ratowniczych. Pozytywny wpływ wydarzenia na branżę zauważa także, od wielu lat, 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Minister Mariusz Błaszczak objął tegoroczną wystawę honorowym patronatem. EDURA prezentująca najnowsze osiągnięcia technik stosowanych do zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektów, ratownictwa i likwidacji skutków klęsk żywiołowych odbywa się w cyklu dwuletnim.

 

 

EDURA Z HONOROWYM PATRONATEM KGPSP

Starszy brygadier Leszek Suski 
chwali dorobek wystawy

st. bryg. Leszek Suski, 
Komendant Główny PSP
źródło: www.straz.gov.pl

XI Międzynarodowa Wystawa Ratownictwa i Technika Przeciwpożarowa EDURA jest ważnym punktem w kalendarzu 
strażaków i służb ratowniczych. Wystawę docenia również Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Leszek Suski
który EDURĘ objął honorowym patronatem.

Czynię to w głębokim przekonaniu, że dorobek dotychczasowych Wystaw EDURA w zakresie promocji najnowszych osiągnięć oraz kreowania współczesnych trendów i kierunków rozwoju myśli technicznej, a także prezentacji nowoczesnych rozwiązań z dziedziny taktyki, techniki i technologii działań ratowniczo-gaśniczych, w pełni zasługuje na uznanie i wsparcie – napisał w oficjalnym piśmie starszy brygadier Leszek Suski.

Wystawa gromadzi 6 tysięcy zwiedzających oraz wystawców nie tylko z Polski, ale także z kilkunastu krajów.
11. edycję zaplanowano na 9-11 czerwca 2016 roku. 

Zapraszamy do Targów Kielce od 9 do 11 czerwca 2016 roku!

 
piątek, 11 marzec 2016 15:37

Konkurs

W ramach wystawy przeprowadzany jest konkurs na najlepsze wystawiane wyroby przeznaczone do stosowania w ochronie przeciwpożarowej i ratownictwie.

Nagrody i wyróżnienia przyznawane są w sześciu kategoriach:

 

1. pojazdy pożarnicze - gaśnicze,

2. pojazdy pożarnicze - specjalne,

3. ochrona i uzbrojenie osobiste strażaka,

4. sprzęt gaśniczy, ratowniczy i wspomagający akcje,

5. zabezpieczenia przeciwpożarowe obiektów,

6. likwidacji skutków klęsk żywiołowych. 

 

Regulamin konkursu do pobrania poniżej.

 

 
Strona 1 z 13
 
Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa
Copyright © 2013 |  EDURA.PL  | Polityka Prywatności

Nasza strona korzysta z plików „cookie”. Dzięki plikom „cookie” korzystanie ze stron internetowych jest łatwiejsze i przyjemniejsze a ich zawartość – teksty, zdjęcia, ankiety, sondy, ale również reklamy – jest lepiej dopasowana do oczekiwań i preferencji każdego użytkownika. By dowiedzieć się więcej odwiedż naszą stronę Polityka Prywatności.

  Akceptuję pliki "cookie" z tej strony.
EU Cookie Directive Module Information